Інститут травматології та ортопедії НАМН України
м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська (Воровського) 27
  • Ukrainian
  • Russian

   Телефон запису на консультацію: +38 094 821 08 30

Лійкоподібна деформація грудної клітини

Обстеження

Лабораторні дослідження

Для постановки діагнозу ЛДГК ніяких спеціальних лабораторних досліджень не потрібно, оскільки показники аналізів у більшості дітей з деформацією грудної клітини відповідають значенням здорових дітей.

Інструментальні методи діагностики

Діагностика ЛДГК здійснюється на підставі рентгенологічного дослідження, а також комп’ютерної томографії грудної клітини, які необхідні для проведення хірургічної корекції.

Рентгенографія
Передопераційне планування передбачає виконання рентгенографії в прямій і бічній проекції. Хірурги при рентгенологічному дослідженні в прямій проекції судять про ступінь зміщення серця і органів середостіння, зміни в легенях. Рентгенографія в бічній проекції дозволяє визначити вираженість деформації, орієнтуючись на відстань між грудиною і хребтом. Крім того, звичайна рентгенографія грудної клітини дозволяє оцінити наявність сколіозу, що часто зустрічається у пацієнтів з лійкоподібною деформацією.

rent1

Звичайна рентгенографія не дозволяє оцінити особливості деформації хрящів, ступінь диспластичних порушень.

КТ грудної клітини

DSCF48731-300x229

Комп’ютерна томографія використовується лікарями для визначення індексу Галлера (Haller index), який обчислюється шляхом ділення фронтального діаметра грудної клітки на сагиттальний. У нормі показник індексу (ІГ) складає близько 2,5. При ІГ ≥ 3,25 операція з хірургічної корекції лійкоподібної деформації грудної клітки має медичні показання.

КТ дозволяє визначити асиметрію деформації, ступінь здавлення легенів, а також ступінь компресії і зміщення серця в грудній порожнині, що необхідно враховувати при плануванні хірургічного лікування. Для більш точно візуалізації судин та органів грудної клітини часто під час планування операції необхідно виконання КТ з внутрішньовенним введенням контрасту.

Ехокардіографія

Крім ЕКГ (електрокардіографії) для дослідження функції серця проводять ехокардіографію (ЕхоКГ). Дане дослідження не є обов’язковим і не проводиться тим у кого відсутні скарги на серце. Для пацієнтів з синдромом Марфана проведення ЕхоКГ і консультація кардіолога є обов’язковою.

Додаткові методи досліджень

При необхідності пацієнтам з ЛДГК можливе проведення дослідження функції легень – спірографії. Також за наявності супутніх захворювань (синдром Марфана, синдром Елерса-Данло) бувають необхідні консультації кардіолога, пульмонолога, генетика.
Серед обов’язкових методів дослідження в передопераційної підготовки є проведення загального аналізу крові, сечі, біохімічне дослідження крові, коагулограма, визначення групи крові, ЕКГ, рентгенографія.

Назад Далі