Інститут травматології та ортопедії НАМН України
м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська (Воровського) 27
  • Ukrainian
  • Russian

   Телефон запису на консультацію: +38 094 821 08 30

Лійкоподібна деформація грудної клітини

Після виписки

Дорога додому

Перебування пацієнта в стаціонарі зазвичай обмежується 5-7 днями після проведення операції. При подорожі поїздом необхідно вибирати тільки нижні полиці. В автобусі або автомобілі намагатися приймати положення з відкинутим сидінням. Транспортування на літаку бажана не раніше, ніж через 5-7 днів після операції.

Вдома

При підборі постільної місця вибір краще зупинити на ліжку з жорстким матрацом. Сон на м’якому дивані або ліжку буде, як правило, болючим. Часто у пацієнтів виникає питання: чи можна спати на боку? Дане положення можливо після того, як зникне больовий синдром. Тобто якщо біль не зникає – на бік лягати протипоказано, при відсутності больового синдрому – положення на боці дозволяється.

Душ

Відвідувати душ і мочити рану можна через 2 тижні після операції.

Відвідування лазні

Відвідування лазні або сауни дозволяється через 1 місяць після операції.

Контрольний огляд

Пацієнтам рекомендовано через 3 місяці після проведення операції проведення контрольного огляду.

МРТ

При установці титанового фіксатора можливе проведення МРТ. Якщо фіксатор виконаний із сталі, то проведення МРТ неможливо.

Металошукач

Залежно від налаштувань чутливості металошукач може реагувати на пластину. Однак у сучасному світі у досить багатьох людей після травматологічних операцій в організмі присутні металеві фіксатори. Ми жодного разу не стикалися з тим, що б у людей були проблеми зі службами безпеки в аеропорту чи інших місцях з приводу внутрішніх імплантів.

Видалення фіксатора

Через 3 роки після первинної операції з корекції деформації необхідне виконання повторної операції з видалення фіксатора. Дана операція трохи простіше первинної, частіше не вимагає перебування в реанімації, а термін перебування в стаціонарі обмежується 3-4 добами.

Назад