Інститут травматології та ортопедії НАМН України
м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська (Воровського) 27
  • Ukrainian
  • Russian

   Телефон запису на консультацію: +38 094 821 08 30

Лійкоподібна деформація грудної клітини

Хірургічне лікування

Хірургічне лікування

До середини 1990-х років, оперативне лікування ЛДГК не було достатньо добре стандартизовано і, в основному, проводилися відкриті операції. Базовим вважався метод Равич (Ravitch), описаний в 1949 році. З різними модифікаціями метод вважався загальноприйнятим стандартом для корекції лійкоподібної деформації грудної клітки у всьому світі.

За даною методикою хірургічного лікування ЛДГК було опубліковано досить багато робіт з відмінними результатами і низьким рівнем ускладнень. Однак, у методу є певні недоліки, оскільки він є досить травматичним – великий розріз, відсікання м’язів, висічення або резекція частин грудини і ребер.

У 1987 році, дитячий хірург з Вірджинії Дональд Насс, вперше виконав торакоскопічну малоінвазивну корекцію ЛДГК. І тільки в 1998 році він вперше опублікував результати 10-річної роботи. З тих пір метод отримав широке поширення в усьому світі.

Показання до хірургічного лікування

Показанням до хірургічного лікування служить наявність деформації грудної клітки 2-3 ступеня. Такі деформації можуть викликати ускладнення з боку діяльності внутрішніх органів (серця і легенів) і вимагають негайної хірургічної корекції.


Назад Далі