Інститут травматології та ортопедії НАМН України
м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська (Воровського) 27
  • Ukrainian
  • Russian

   Телефон запису на консультацію: +38 094 821 08 30

Кілеподібна деформація грудної клітки

Після операції

Дієта

В день операції дозволяється пити тільки негазовану воду.
В перший день після операції: чай, кефір, йогурт, нежирний бульйон, сухарики без приправ, банан, овочеві соки.
На 2-й день після проведення операції обмеження по дієті знімаються.

Знеболювання

У післяопераційному періоді, як правило, протягом 2-3 днів відзначається больовий синдром, тому після проведення операції пацієнтам призначають ін’єкційні анальгетики з наступним переходом на таблетовані препарати.

Догляд за раною

Під час перебування пацієнта в стаціонарі, на перев’язках за раною слідкує лікар.

Як правило, вдаються до накладення внутрішніх швів, тому, при виписці додому по закінченні 2 тижнів пацієнт може самостійно зняти пов’язки. При цьому немає необхідності в проведенні додаткових втручань щодо зняття швів.

Протягом перших 4-х тижнів пацієнту слід утриматися від прийому ванни. При цьому душ дозволено приймати через 2 тижні після операції.

Рухова активність

В залежності від віку хворого і особливостей хірургічного втручання пацієнту необхідно дотримуватися постільного режиму протягом першого дня після операції. Підйом та ходіння пацієнту дозволяється з 2-го дня. У перший місяць після операції слід виключити виконання глибоких нахилів до переду.

До повсякденної побутової активності можна повертатися в міру зменшення больового синдрому. Підйом вантажів, у тому числі шкільних сумок або рюкзаків, слід обмежувати протягом 3-5 місяців. Через 6 місяців пацієнтам зазвичай дозволяється виконання фізичних вправ, таких як плавання, біг, рухливі ігри. Однак бажано утриматися від контактних видів спорту.

Назад Далі