Інститут травматології та ортопедії НАМН України
м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська (Воровського) 27
  • Ukrainian
  • Russian

   Телефон запису на консультацію: +38 094 821 08 30

Лійкоподібна деформація грудної клітини

 

v1

Лійкоподібна деформація грудної клітини (ЛДГК, Pectus Excavatum, «грудина шевця») – відноситься до вроджених вад розвитку грудної клітини, обумовлена аномальним розвитком декількох ребер та грудини, що в призводить к формуванню западини на передній поверхні грудної клітини.

ЛДГК є найбільш частим видом вродженої деформації грудної клітини (близько 90% від усіх вроджених деформацій грудної клітини), за яким слідує кілеподібна деформація (КДГК, Pectus Сarinatum, «куряча грудина») – у 5-7% випадків, ущелина грудини, синдром Поланда та інші.
За різними оцінками ВДГК виявляється у 1 на 300-400 новонароджених, при цьому співвідношення проявів деформації у хлопчиків і дівчат становить 3:1.

Діагностика лійкоподібною деформації грудної клітини не представляє складності. Як правило, захворювання виявляють уже при народженні, і більше 90% випадків діагностується протягом першого року життя. Прогресування деформації, як правило, відбувається під час швидкого росту кісткової тканини в підлітковому віці (10-14 років), що звертає особливу увагу самих пацієнтів та їх батьків. З часом дана патологія викликає психологічні наслідки – розвиток відчуття власної неповноцінності. Як правило, при відсутності корекції патологічних порушень сформовані психологічні комплекси зберігаються на все життя.

Далі