Інститут травматології та ортопедії НАМН України
м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська (Воровського) 27
  • Ukrainian
  • Russian

   Телефон запису на консультацію: +38 094 821 08 30

Кілеподібна деформація грудної клітки

Огляд

Епідеміологія

Кілеподібна деформація грудної клітки зустрічається у 0,06% популяції. Майже у 25% випадків вона обумовлена генетичною схильністю, тобто передається у родинах у спадок.

Смертність/Захворюваність

Серед основних скарг, які пацієнти пред’являють на консультаціях з приводу КДГК, є психологічні проблеми, зумовлені косметичним дефектом. Тим не менш, косметичний дефект рідко є основоположним чинником для проведення хірургічних операцій.

Стать

У хлопчиків КДГК зустрічається в середньому в 4 рази частіше, ніж у дівчаток.

Вік

На відміну від лійкоподібної грудної клітки, яка відображається, як правило, вже при народженні або стає очевидною протягом першого року життя, кілеподібна деформація клінічно проявляється в дитячому та юнацькому віці. Як правило, вперше виявляють деформацію в періоди активного росту у віці 11-15 років. Після закінчення пубертатного періоду, найчастіше, деформація стабілізується і перестає прогресувати.

Зовнішній вигляд

DSCF4922

При КДГК грудина виступає вперед у верхньому або нижньому відділі, а ураження реберних хрящів може бути одно – або двостороннім. Реберні хрящі, реберні дуги і грудина деформуються таким чином, що виникає дислокація грудини вперед. Це викликає збільшення передньо-заднього розміру грудної клітки з формуванням кілеподібної деформації.

Назад Далі