Інститут травматології та ортопедії НАМН України
м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська (Воровського) 27
  • Ukrainian
  • Russian

   Телефон запису на консультацію: +38 094 821 08 30

Лійкоподібна деформація грудної клітини

Після операції

Особливості післяопераційного періоду

Харчування

В день операції дозволяється пити тільки негазовану воду.

У перший день після операції: чай, кефір, йогурт, нежирний бульйон, сухарики без приправ, банан, овочеві соки.

З 2-го дня після операції обмеження по дієті знімаються. Як правило, на тлі проведення наркозу і прийому знеболюючих препаратів у пацієнтів розвивається запор. Для цього використовуються різні послаблюючі засоби і мікроклізми. Після закінчення прийому болезаспокійливих препаратів функція кишечника нормалізується.

Знеболювання

У післяопераційному періоді досить виражено проявляється больовий синдром, тому перші 3-5 днів після операції пацієнтам призначають ін’єкційні анальгетики з подальшим переведенням на таблетовані препарати. Залежно від віку пацієнта тривалість прийому знеболюючих препаратів може тривати до 2х місяців. У пацієнтів старше 30 років застосування анальгетиків можливо і довше.

Догляд за раною

При перебуванні пацієнта в стаціонарі за післяопераційною раною спостерігає лікар. Як правило, вдаються до накладання внутрішніх швів, тому, вже вдома через 2 тижні пацієнт просто самостійно знімає пов’язки. У додаткових заходах щодо зняття швів немає необхідності. Від прийому ванни пацієнту слід утримуватися протягом перших 4-х тижнів. Душ дозволено приймати через 2 тижні після операції.

Рухова активність

Залежно від віку пацієнта та особливостей хірургічного втручання пацієнтові необхідно дотримуватися постільного режиму протягом 3х днів. Незважаючи на досить виражений, в деяких випадках, больовий синдром після закінчення перших 3х діб пацієнту необхідно підніматися і розходжуватися, оскільки тривалий постільний режим може привести до ускладнень з боку легень.

Обов’язково в післяопераційному періоді пацієнту необхідно утримувати в правильному положенні поставу. У перший місяць після операції слід виключити виконання глибоких нахилів уперед. До повсякденної побутової активності можна повертатися по мірі зменшення больового синдрому. Підйом ваги, в тому числі і шкільних сумок або рюкзаків, слід обмежити протягом 1-го місяця. Після 3-4х місяців пацієнтам зазвичай дозволяється виконувати фізичні вправи: плавання, біг, ігри. Проте бажано утриматися від контактних видів спорту.

Після видалення фіксатора будь-яке фізичне навантаження дозволяється через 3-4 тижні після проведення повторного оперативного втручання.

Назад Далі